Almanya’da, BRTV’ye ödül

Bir dizi ziyaretler için Almanya’ya gelen Karabük merkezli uydu yayını yapan Bizim Radyo Televizon A.Ş ( BRTV ) Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Mehmet Çetinkaya’ya, Almanya’nın KRV eyaletinde faaliyet gösteren Ankaralılar Derneği ve Saarland Eyaletinde faaliyet gösteren Karaelmaslılar Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

Ankaralılardan teşekkür plaketi

ESSEN –Karabük merkezli uydu tv kanalı BRTV Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Mehmet Çetinkaya’ya eyalette faaliyet gösteren Ankaralılar Derneği ve Karaelmaslılar Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.

Karabük eski Milletvekillerinden ve Safranbolu eski Belediye Başkanlarından Mustafa Eren ile birlikte Almanya’da temaslarda bulunan BRTV Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Mehmet Çetinkaya’ya derneklere yaptığı katkılarından dolayı plaket verildi. Almanya Bartınlılar ( ALBARDER ) Kültür Gecesi’ne katılan Çetinkaya, merkezi Essen şehrinde yer alan Ankaralılar Derneği’ni ziyaret etti. Karabük eski milletvekillerinden Mustafa Eren ve BRTV Almanya Temsilcisi Ali İnan ile birlikte kahvaltı programına katılan Çetinkaya’ya teşekkür plaketi verildi.

 

 

Yalçın: ” BRTV, Anadolu’nun bağrından çıktı ”

Dernek başkanı Halil Yalçın, BRTV’nin Ankaralılar Derneği’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, Anadolu’nun bağrından çıkmış bir tv kanalına herkesin sahip çıkması gerektiğini belirterek, Çetinkaya’yı kutladı.

Karabük eski milletvekili Mustafa Eren’de, Ankaralılar Derneği’nin gönlünde farklı bir yeri olduğunu ve dernek başkanı Halil Yalçın ile okul arkadaşı olduğunu belirtti.

BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’da, daha öncede BRTV olarak Ankaralılar Derneği’nde çekimler yaptıklarını ve her zaman için başkent derneğini destekleyeceklerini vurguladı. Çetinkaya’, BRTV’nin sadece Karadeniz Bölgesi’nin değil, tüm Avrupalı Türklerin de sesi olduğunu belirtti.

 

Geldi: ” BRTV, bizim kanalımız ”

Daha sonra, Saarland Eyaletinde faaliyet gösteren Karaelmas Derneği’ni ziyaret eden Çetinkaya ve İnan burada dernek faaliyetleri hakkında, dernek başkanı Hidayet Geldi’den bilgiler aldı. Çetinkaya’, Karaelmaslılar Derneği’nin özellikle eğitim konusundaki faaliyetlerinden dolayı memnuniyetini dile getirirken, derneğe BRTV olarak destek olduklarını söyledi. Dernek başkanı Hidayet Geldi ise, BRTV’nin derneğin kuruluşundan bugüne her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, kilometrelerce uzaktan gelen Mehmet Çetinkaya ve Ali İnan’a teşekkür etti. Geldi, ”’ BRTV, bizim tv kanalımız, her zaman sahip çıkmalıyız ” dedi.

Daha sonra, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’ya teşekkür plaketi verilirken, BRTV için de özel bir çekim gerçekleştirildi.

 

 

TÜRKSAT Uydusu ile tüm Avrupa izliyor

BRTV, Karabük merkezli Milli uydumuz olan TÜRKSAT üzerinden yayın yapıyor. Kanal, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan da net bir şekilde izlenebiliyor. Kanalın Almanya temsilciliğini de Ali İnan yapıyor. İnan, BRTV olarak her zaman Avrupalı Türklerin yanında olduklarını söyledi.

 

 

BRTV’ye www.brtv.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Frekans Bilgileri:

TÜRKSAT 3AFrekans:11650 Polarizasyon:Vertical(Dikey) Sembol Rate 13600FEC:2/3

Quelle: NRW STAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir